با پیشرفت عام و صنعت و ماشینی شدن جامعه ی کنونی رفتار ،کردار و طرز تفکر انسان ها دستخوش تغییر وتحول است. نحوه ی زندگی و تغذیه ی افراد در بروز و ظهور بیماری های مختلف امروزی نقش به سزایی داشته و با رعایت نکردن فاکتورهایی سلامت موجب ابتلا به بیماری های صعب العلاج و گاهی لاعلاج می شود. آلودگی هوا استفاده از مواد نگهدارنده در تولید مواد غذایی استفاده بی رویه ی مردم از غذاهای آماده مثل فست فودها ،سوسیس ،کالباس و… استفاده از مواد غذایی با طبع سرد و اسیدی ،عوامل موثر در پیدایش بیماری های عصبی و مغزی و بدخیم از قبیل انواع سرطان و کیست ها و همچنین ام اس می شود.

بیماری ام اس را بشناسید ؟

این بیماری مختص اعصاب مرکزی بوده (مغز و نخاع ) و در مغز ایجاد لکه های سفید یا پلاک های متعدد میکند. پلاک ها گویای سفت شدن سلول های مغزی است .و این سفت شدگی از انتشار جریان مغزی جلوگیری کرده و در نتیجه اختلال در حرکت و اندام ها را به وجود می آورد.

عواملی که منجر به این بیماری می شود:

۱-عصبی شدن ،خود خوری و زود رنجی بودن افراد

۲-استفاده از غذاهای سرد و اسیدی

۳-یبوست مزاجی

در طب سنتی هر عضوی از بدن دارای طبع مشخصی است . در اینجا مغز از طبع سرد برخوردار است. با مصرف بیش از حد مواد اسیدی و سرد مغز دچار سردی بیش از حد شده و بیماری در این بخش از بدن به موجود می آید.

بیماری ام اس
بیماری ام اس

ممنوعیات در طب سنتی

۱-نداشتن یبوست (ام الامراض)

۲-استفاده نکردن از سردی ها و اسید ها (لبنیات ،گوشت گاو،و گوساله ،برنج ،عدس  و تمام سودازاها)

۳-آرامش اعصاب ( اعم از زود رنجی و عصبی شدن )و دوری از یاس و ناامیدی

عمده مشخصات این بیماری

۱-دو بینی

۲-مورمور شدن انگشتان دست و پا

۳- بی حس شدن بعضی از انگشتان دست و پا

۴-یبوست مزاجی

۵-دیدن کابوس در بعضی افراد

۶-از دست دادن کامل بینایی

۷-کم شدن میل جنسی

۸-نداشتن تعادل

۹-داشتن لرزش هنگام حرکت

۱۰-یاری نکردن ماهیچه های پا هنگام راه رفتن

۱۱-سرما سرما شدن پاها

۱۲-خستگی زودرس

۱۳-ضعف عمومی بدن

۱۴-عدم هماهنگی بین کلمات در سخن گفتن

۱۵-علاقه به خوردن غذاهای سردی بخش

۱۶-خواب زیاد

۱۷-یخ زدگی قسمتی از بدن

بیماری ام اس
بیماری ام اس

تدابیر طب سنتی

چهار واحد روغن زیتون دو واحد عسل و یک سرکه ی طبیعی انگور را با هم ترکیب کرده هر شب چهار قاشق غذاخوری میل شود.

هفت دانه اسفند همراه یک استکان آب میل شود (شسته یا جویده نشود)به مدت ۱۲۰روز

شربت خاکشیر (یک قاشق غذا خوری خاکشیر به عمراه یک قاشق مرباخوری ترنجبین )صبح ناشتا میل شود. به مدت ۴۰ روز

در هفته ۵ وعده ارده و شیره صبحانه میل شود .

ماساژ بدن با روغن سیاه دانه یا اسفند انجام شود.

استفاده از وان نمک دریا یک روز در میان

قبل از نمازها حتما عطر گل محمدی استفاده شود.

استفاده از گرمی ها مثل خرما ، انجیر عسل ،زیتون و…

اب بیش از حد نوشیده نشود.

بادکش دست ها و پاها یک روز در میان (۱۲۰روز ) انجام شود.

عصرها دم کرده ی اسطوخودوس و باد رنجبویه میل شود.

مصرف دوسین هر روز یک قاشق مرباخوری (به مدت ۴۰روز )

هرشب موقع خواب روغن بادام به ملاج سر مالیده و ماساژدهید.به مدت ۴۰شب

بعد از گذشت ۳۰ روز از رعایت موارد بالا تحت نظر پزشکی سنتی زالو درمانی آغاز شود.

بیماری ام اس
بیماری ام اس

غذاهای مضر برای ام اس

پرهیز از مصرف تحم مرغ محصولات لبنی ،بستنی، ترشی ،تمر هندی ،ماهی ،فلفل ،دارچین ،زنجبیل ،زیره ،سرکه ،چای ،قهوه ، سوسیس ،کالباس ،نسکافه ،کاکائو ،بادمجان ،فست فود ،برنج سفید، مواد غذایی کنسروشده ،گوشت گاو وشتر غذاها ی سرخ کرده همچنین از غذاهای مزاج سرد نیز استفاده نشود.

غذاهای مفید برای ام اس

مصرف آلو خشک ،انجیر ،زیتون ،بادام ،کنجد، گردو ، پسته ، فندق ،انگور ،کشمش آفتابی ،به ،غذاهای آب پزو دیگر گیاهان دارای منیزیم چون ،لوبیا چشم بلبلی ، اسفناج ؛عسل ،سبزی های تازه ،نخود ،چغندر ،حبوبات وآجیل خام این مواد غذایی می توانند در درمان این موثر باشند و برای تقویت مفاصل خوردن هفته ای ۳ بار پارچه ی گوسفند توصیه می شود. غذاهایی با مزاج گرم را در سبد غذایی روزانه ی خود قرار دهید .

نکته :افراد زیادی که مبتلا به این بیماری بودند در حال حاضر به لطف خدا و با همین روش های گیاهی و توصیه های ذکر شده درمان شده وروی پای خودشان راه می روند و حتی از حالت فلجی نیز خارج شده و بهبود پیدا کرده اند .با این حال در مصرف موارد فوق زیاده روی نکنید و از مصرف خود سرانه اکیدا بپرهیزید .لازم است مقدار مصرف روزانه ی خود از این گیاه را با پزشک متحصص تب سنتی مربوطه در میان بگذارید.

مواد غذایی مفید برای ام اس
مواد غذایی مفید برای ام اس

الگوی تغذیه مبتلایان به ام اس

بیماری ام اس یک بیماری ب منشا خود ایمنی است در این بیماری سیستم ایمی بدن در اثر نرسیدن انرژی کافی به سلول ها ی ایمنی قدرت تشخیص سلول های خودی را از دست می دهد و بدن بر علیه پروتئین ها و سلول های خود فعال می شودو آن ها را نابود می کند. علایم بیماری با ایجاد پلاک های پراکنده ودر ماده ی سفید مغز و در اثر انهدام پوشش میلین روی اعصاب مغز و نخاع به وجود می آیند.

در طب جدید علت بیماری نامشخص است و درمان هم ندارد و داروها فقط در مدریت علایم بیماری کمک می کنند ولی در طب سنتی ایرانی مثل سایر بیماری ها ریشه ی بیماری ام اس نیز در اختلالات تغذیع ای اعم از نوع غذاها  ترکیب غذاها و نحوه ی غذا خوردن و آشامیدن است بنابراین برای درمان بیماری ام اس ابتدا اصلاح تغذیه ی بیما بر اساس رعایت کامل مثلث سلامت استوار است و در کنار آن از داروهای گیاهی و رژیم های تقویت عمومی و عرقیجات مفید استفاده و به تدریج ورزش وارد زندگی فرد می شود . در صورتی که زمان زیاد از دست نرفته باشد و حداکثر مدت دو سال از شروع بیماری گذشته باشد امکان درمان قطعی به شرط رعایت کامل دستورات طب سنتی ایرانی بسیار زیاد است ودر سایر موارد بهبودی نسبتی خاصل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *