خام یا پخته؟؟!

اگر می خواهید خواص سبزیجات را بیشتر کنید باید بدانید که بهترین راه برای دست مصرف کردن هر سبزی چیست؟!یعنی بدانید که آیا خام سبزی بهتراست یا پخته آن؟! پختن برخی مواد غذایی باعث مصرف راحت ترو هضم آسان تر آن ها می شود، اما باید این نکته را مد نظر قرار دهید که پختن تمامی مواد غذایی نمی تواند مفید باشد وچه بسا مواردی وجود دارد که خام خوردن آنها از، پخته خوردن شان مفیدتر باشد. در ادامه با ماهمراه باشید تا بدانید کدام مواد غذایی به شکل پخته و کدام به شکل خام مفیدتر است.

سبزیجات
سبزیجات

هویج را بپزید

بهتر است هویج به شکل پخته مصرف شود. وقتی هویج پخته می شود، بتاکاروتن آزاد می کند که باعث تقویت استخوان ها، سیستم ایمنی و بینایی می شود.از سوی دیگز بتاکاروتن های آزاد شده در هویج پخته شده، راحت تر جذب بدن می شوند؛ بنابراین بهتر است هویج را کمی بپزیم و بعد بخوریم.

هویج پخته
هویج پخته

پیاز را بیشتر از ۵ دقیقه تفت ندهید

مصرف پیاز به شکل پخته بهتر است. پیاز موادی دارد که آن را تبدیل به ضدالتهابی خیلی قوی می کند. اگر پیاز به شکل باز شده پخته شود، مقدار فلاوونوئید (محافظ قوی برای جلوگیری از بیماری های قلبی و سرطان) آن بیشتر شده و به این ترتیب کوارستین بیشتری وارد بدن می شود. پیاز جزو سبزیجاتی است که هم می توان آن را پخت وهم آن را تفت داد؛ اما نباید آن را بیش از ۵دقیقه بپزید، چون باعث ازبین رفتن مواد مغذی اش می شود. پیازهای زرد و سفید بیشتر از نوع قرمزشان فلاونوئید دارند.

پیاز
پیاز

شلغم خام خاصیت بیشتری دارد

شلغم آنتی بیوتیک طبیعی است، اما متاسفانه نسبت به دیگر سبزیجات جایگاه کمرنگ تری در سبد وعده های غذایی ما دارد. ویتامین C یکی از مهم ترین عناصر تشکیل دهنده شلغم است و همان طور که اشاره شد، ویتامین C به راحتی در آب حل شده و پختن سبزی های حاوی این عنصر باعث از بین رفتن آن می شود. به همین دلیل متخصصان توصیه می کنند که شلغم را به شکل خام مصرف کنید.

شلغم
شلغم

فلفل را خام مصرف کنید

خوردن فلفل به شکل خام بهتر است.ویتامین  موجود در فلف به راحتی در آب حل وبه سرعت وارد آب می شود. وقتی فلفل پخته می شود، ویتامین  آن به سرعت آب شده و وارد آب جوش می شود. هرچه فلفل بیشتر پخته شود، مواد مغذی بیشتری از دست می دهد؛ بنابراین بهتر است فلفل را خام بخوریم.

فلفل
فلفل

کلم بروکلی را به شکل خام مصرف کنید

کلم بروکلی جزو سبزیجات پرخاصیتی است که گلوکز و اسید آمینه دارد، اما پختن آن باعث آسیب دیدن آنزیمی در بروکلی شده و این ترکیبات را به ترکیب خطرناکی به نام سولفورافان تبدیل می کند. به همین دلیل محققان توصیه می کنند کلم بروکلی را به شکل خام مصرف کنید.

کلم بروکلی
کلم بروکلی

اسفناج پخته بهتر از خام

تحقیقات نشان داده مصرف اسفناج پخته بهر از اسفناج خام است. اسفناج پخته با بیماری های قلبی و ریوی مقابله می کند و این عمل را بوسیله دیوار حفاظتی آنتی اکسیدانش انجام می دهد. همچنین، اسفناج پخته باعث ترشح ماده ای به نام لوتئین وچند ماده دیگر می شود که به پیشگیری از آب مروارید کمک می کند.

اسفناج
اسفناج

سیر خام و خواص فوق العاده آن

متخصصان تغذیه براین باورند که مصرف سیر خام بهتر است. سیر مقدار زیادی اسیدفولیک، آهن و منیزیم دارد. به گفته متخصصان، پختن و حرارت باعث غیرفعال شدن برخی خواص آن می شود؛ بنابراین، سیر پخته شده نسبت به سیر خام قدرت طبی کمتری دارد.

سیر
سیر

منبع : مجله رایحه زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *