قارچ گانودرما ،مهمان جدید سفره ها

گانودرما  یا قارچ ( ری شی ) reishi قارچی است که اخیرا در کشور ما پرورش داده می شود و طرفداران زیادی پیدا کرده است. قارچ گانودرما یک قارچ دارویی است که حداقل به مدت ۲ هزار سال در شرق دور مورد استفاده قرار می گرفته و برای طول عمر و جوانی توصیه می شده است. گانودرما به صورت تازه و خشک شده برای استفاده در غذا و همچنین به شکل کپسول قرص یا عصاره استفاده می شود.

مکانیسم عمل قارچ گانودرما

قارچ گانودرما دارای اثرات ضد درد ،ضد قارچ ،ضد ویروس و ضد التهاب است. در درمان بیماری های قلب و عروق موثر است. مواد شیمیایی گیاهی که در این قارچ وجود دارند ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی هستند که از بروز بیماری ها در انسان پیشگیری می کنند.
مهم ترین ترکیب فعال در قارچ گانودرما دو ماده ی شیمیایی به نام (پلی سارید بتاگلوکان) و تریترین هستند . ترکیبات شیمیایی موجود در قارچ گانودرما از آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد به بدن پیشگیری می کنندنشانه های حساسیت را کاهش می دهند از بروز فشار خون بالا پیشگیری کرده و آن را درمان می کنند . همچنین تولید آنتی بادی های ایمنی بدن را تحریک می کنند. قارچ گانودرما به عنوان یک آداپتوژن در نظر گرفته می شود . آداپتوژن ماده ای است  که اثرات استرس ذهنی جسمی و احساسی را کاهش می دهد.

خواص قارچ گانودرما
خواص قارچ گانودرما

قارچ گانودرما و سرطان

طبق بیانیه ی مرکز سرطان ،قارچ گانودرما توسط بیماران سرطانی مبتلا به HIV به عنوان یک محرک ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد. این قارچ همچنین از رشد و تکثیر تومارها پیشگیری می کند. قارچ گانودرما باعث افزایش آنتی اکسیدان ها در پلاسمای خون شده و ایمنی بیماران مبتلا به سرطان را بهبود می بخشد. به هر حال قارچ گانودرما ممکن است با برخی داروهای ضد سرطان تداخل ایجاد کند. مبتلایان به سرطان باید این قارچ را حتما تحت نظر پزشک مصرف کنند.

گانودرما و بیماری های قلبی –عروقی

قارچ گانودرما سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد . پزشکان سنتی چینی از قارچ گانودرما برای درمان بیماری عروق کرونر استفاده می کنند. همچنین از این قارچ برای جلوگیری از فشار خون بالا بیماری های قلبی ،کاهش سطح کلسترول و بهبود جریان خون به قلب استفاده می شود. به علاوه قارچ گانودرما با حفظ غلظت خون از بروز لخته های خونی و تجمع پلاکت ها نیز جلو گیری می کند.

کاربردهای دیگر قارچ گاندورما

طب سنتی چینی از قارچ گانودرما برای کند کردن روند پیری استفاده می کند. پزشکان چینی اعتقاد دارند که مصرف این قارچ مقاومت بدن را در مقابل بیماری ها افزایش می دهد التهاب را کاهش داده خون را تمیز می کند ،از کبد کلیه ها و عملکرد عصب ها محافظت می کند قدرت و استقامت بدن را بالا می برد ودر مردان عملکرد دستگاه ادراری را بهبود می بخشد . قارچ گانودرما همچنین برای درمان تب یونجه ،بی خوابی، خستگی مفرط ،عفونت های ویروسی، زخم معده، افسردگی و ناتوانی جنسی مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص گانودرما
خواص گانودرما

میزان مصرف قارچ گانودرما و اقدامات احتیاطی مربوط به آن

میزان مصرف درمانی قارچ گانودرما برای حفظ سلامتی و پیشگیری از بروز مشکل ۵/۲ گرم در روز است که در۴ وعده وبا شکم خالی مصرف می شود . قارچ ممکن است باعث بروز عوارض جانبی از جمله خشک شدن بینی و گلو،تهوع ،اسفراغ ،سر گیجه و ناراحتی معده شود. به علاوه این قارچ بر روی اثر بخشی برخی داروها از جمله داروهای ضعیف کننده سیستم ایمنی ،داروهای ضد اسهال و برخی داروها ی شیمی درمانی تاثیر می گذارد. قبل از مصرف قارچ گانودرما حتما با پزشک مشورت کنید.

گانودرما دارای شش نوع ترکیب اصلی است :

۱-پلی ساکاریدها:این ترکیب باعث افزایش ایمنی بدن می شود. ضد سرطان، ضد التهاب، ضد پیری، کاهش دهنده ی قند و چربی خون ،تسکین دهنده ی اعصاب و کاهش دهنده بااثرات جانبی شیمی درمانی و پرتودرمانی هستند.

۲-تریترپن ها:این ترکیبات در سم زدایی موثر هستند از کبد محافظت می کنند. ضد تومور هستند.

۳-ژرمانیوم :باعث افزایش تامین اکسیژن بدن می شودرادیکال های آزاد را از بین می بردمانع از رشد سلول های تومور و باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود .

۴-آدنوئوزین:چسبندگی و قوام خون را کاهش می دهد. مانع از تجمع پلاکت ها می شود،خون رسانی به قلب و مغز را افزایش می دهد و باعث افزایش سیر کولاسیون خون در مویرگ می شود.

۵-استرول:از کم خونی مغز، زوال عقل و از دست دادن حافظه و سایر بیماری ها جلو گیری می کند .

۶-سلنیوم : ضد سرطان، درد را تسکین می دهد و ویتامین های بدن را تامین می کند.

منبع : مجله ی نیک و نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *