دیابتی ها سیب بخورند

طبق اعلام انجمن دیابت امریکا اگر چه سیب و میوه ها ی دیگر قند و کربوهیدارت دارند. اما مصرف آنها برای مبتلایان به دیابت  نوع یک یا دو مشکل ساز نیست. سیب انواع مختلف قند فیبر خوراکی و مواد معدنی دیگر دارد. البته لازم است فرد مبتلا به دیابت از چگونگی تاثیر این میوه بر وضعیت سلامتی خود آگاه باشد. علاوه بر این فرد مبتلا به دیابت باید نسبت به کربوهیدرات مصرفی خود آگاه باشد. تا مطمئن شود سطح قند خون بدنش در تمام طول روز ثابت باقی می ماند. بیشتر مواد معدنی موجود در سیب شکل طبیعی فروکتوز است. و نسبت به دیگر انواع قندها تاثیر متفاوتی  روی بدن دارد.

همچنین فروکتوز با قند فرآوری شده موجود در خوراکی های بسته بندی شده از قبیل شکلات و بیسکویت متفاوت است. مطالعه ای که به تازگی انجام شده نشان می دهد. جایگزین کردن گلوکز یاغ ساکاروز با فروکتوز میزان قند و انسولین در جریان خون را پس از صرف وعده غذایی کاهش می دهد. یک عدد سیب متوسط چهار گرم فیبر خوراکی دارد. که جذب قند در بدن را کند ودر نتیجه به پیشگیری از افزایش قند و انسولین و تضمین سلامتی کمک می کند.

سیب
سیب

هنگام پیاده روی آدامس بجوید

در تحقیقات بسیاری تاثیرات جویدن آدامس هنگام استراحت برای سلامتی مورد مطالعه قرار گرفته است. از سوی دیگر گروهی از محققان ژاپنی به طور ویژه تاثیرات آدامس جویدن را هنگام ورزش کردن بررسی کردند. یافته های آنها نشان داده جویدن آدامس هنگام پیاده روی عملکرد جسمی و روان شناختی به خصوص در مردان مسن و میانسال را بهبود می دهد وموجب سلامتی جسمی آنها می شود.

دویدن
دویدن

دراین بررسی ۴۶ زن و مرد ۲۱ تا۶۹ ساله به شکل اتفاقی در دو گروه  جدا گانه جای گرفتند. از افراد گروه نخست درخواست شد برای مدت ۱۵ دقیقه با سرعت طبیعی پیاده روی کرده وهم زمان آدامس بجوند. همچنین افراد گروه دوم بدون جویدن آدامس در همین مدت زمان پیاده روی کردند. محققان ضربان قلب شرکت کنندگان در زمان استراحت و پیاده روی و مسافت  راه رفته را اندازه گیری کردند.

همچنین مجموع انرژی مصرفی هنگام پیاده روی محاسبه شد. محققان دریافتند میانگین ضربان  قلب هنگام پیاده روی در افرد گروه  نخست بالاتر بوده است. همچنین مردان مسن ومیانسال در گروه نخست نسبت به شرکت کنندگان گروه کنترل تاثیرات مثبت بیشتری را دریافت کرده اند. تحقیقات نشان میدهد جویدن آدامس به انطباق ریتم قلب و ریتم لوکوموتور (دستگاه ماهیچه ای  اسکلتی ) کمک می کند. فرآیندی که در میان افراد مسن نسبت به جوان ترها بیشتر دیده می شود.

منبع : رایحه زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *